Sprzęt, akcesoria i moda golfowa

Sprzęt do golfa i moda golfowa - jak wyglądać i co mieć na polu golfowym?

Golf nie jest zbyt popularnym sportem w naszym kraju. Nic dziwnego, że wiele osób wpada w konsternację, gdy znajomi lub partnerzy handlowi proponują im wspólną grę. Zamiast jednak rezygnować ze spotkania, wymyślając na poczekaniu jakieś wymówki, warto zapoznać się z etykietą golfową i zasadami, które panują na polu. Dzięki temu żadna wyprawa na pole golfowe nie będzie nam już straszna.

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że podstawową zasadą, którą powinniśmy kierować się na polu golfowym jest bezpieczeństwo nasze i innych grających. Zwracamy uwagę na to, gdzie posyłamy piłkę i rezygnujemy z odbicia, gdy ktoś znajduje się na linii naszego strzału. Staramy się być uprzejmi dla innych graczy, zarówno na polu golfowym jak i po za nim. To dwie podstawowe zasady, które obowiązują wszędzie, bez względu na to, czy znajdujemy się na pole golf Toruń czy Londyn. Etykieta obejmuje również wybór odpowiedniego sprzętu i stroju.

Sprzęt do golfa to przede wszystkim kije, wózki i piłki. Jeśli dysponujesz własnym sprzętem, z pewnością zabierzesz go ze sobą na pole. Większość klubów oferuje też możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. Sprzęt do golfa może pełnić rolę ostrzegawczą. Jeśli w celu oddania strzału musisz się nieco oddalić, ustaw torbę na torze. Dla innych graczy będzie to znak, by w tym miejscu zachować szczególną ostrożność. Pamiętaj o tym, by na polu nie zbierać piłek należących do innych graczy, nawet jeśli z pozoru wydają się zagubione. Szczegółowy regulamin zachowania określa każdy klub golf Toruń z osobna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.