Sprzęt do golfa i męska i damska moda golfowa.

Uważa się, że golf to sport dla ludzi zamożnych. Choć z pewnością może sobie z nim poradzić każdy, bez względu na zasobność portfela, to jednak rzeczywiście profesjonalny sprzęt i strój sportowy bywa dość kosztowny. Nic dziwnego, skoro jest to dyscyplina niezwykle wytworna, charakteryzująca się własną etykietą, której należy bezwzględnie przestrzegać. Jest ona zbiorem zachowań na polu golfowym i zawiera wytyczne odnośnie stroju. Jej istotą jest prowadzenie rozgrywek, które nikomu nie przeszkodzą i pozwolą na grę w duchu fair play. Zachowanie etykiety jest też wyrażeniem szacunku wobec wszystkich osób przebywających w obrębie pola golfowego.

Jeśli chodzi o sam strój, to jest on odmienny u kobiet i mężczyzn. Panowie są zobowiązani do zakładania koszulek polo, czyli takich z kołnierzykiem. W zależności od pogody noszone są krótkie lub długie spodnie z paskiem, zazwyczaj pokryte wyrazistą kratą. Panie z reguły wkładają spódniczki sportowe, lecz zdarza się też, że ich strój jest prawie identyczny, jak męska odzież golfowa. W obu przypadkach nakazuje się noszenie rękawiczki na dłoni, którą gramy i butów z kolcami. Niektórzy uzupełniają strój o beret.

Istotny jest także sprzęt do golfa. Przede wszystkim, by sprawnie przemierzać pole golfowe Warszawa wraz z wyposażeniem, jakim są kije i piłki potrzebne są wózki. Każde pole pozwala na ich wynajem. Kijki i piłki też można wypożyczyć, lecz znacznie lepiej jest posiadać je na własność. Mamy wtedy pewność, że będą dostosowane do naszych wymagań. Wysokiej jakości sprzęt, który dobrze układa się w ręce sprawia, że golf Warszawa jest jeszcze przyjemniejszy. Zwykle, im bardziej przyzwyczaimy się do konkretnych elementów, tym lepiej operujemy kijem i mamy lepsze wyczucie przy uderzaniu nim w piłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.