Prace dyplomowe oparta na profesjonalnej bibliografii

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobre prace dyplomowe nie obejdą się bez profesjonalnej bibliografii, bez zbioru najważniejszych dzieł związanych z danym tematem. Jeśli pominiemy jakieś godne uwagi wydawnictwo, które w sposób znaczący wpływa na daną tematykę, to oczywiście nie może być mowy o pracy dyplomowej na wysokim poziomie merytorycznym.

Kolosalne znaczenie ma by umieć dopasować

Oczywiście praca dyplomowa nie musi legitymować się tysiącem różnych źródeł, może przecież po części bazować na wkładzie samego autora pracy, czyli najczęściej doktoranta, a nieco rzadziej magistranta. Ważne jest aby umieć dobrać odpowiednie źródła, aby umieć wyczuć, które są naprawdę przydatne a które można jednak pominąć. Każde źródło na dany temat nie będzie tym, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Piszą pracę dyplomową na konkretny temat musimy mieć rozeznanie co w danym czasie obowiązuje, na jakim etapie jest stan badań naukowców, jakie dzieła należy włączyć do bibliografii gdyż są absolutnie nieodzowne. Drą sprawą w naszej pracy dyplomowej jest umiejętność porównywania różnych punktów widzenia różnych autorów, warto pokusić się o zestawienie wielu poglądów czołowych badaczy na dany temat.

Sprawy te są ostatnio zautomatyzowane

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to nasza praca dyplomowa musi mieć dobrze sformatowaną bibliografię. Nie jest to trudne, gdyż edytor tekstowy Word bardzo wydatnie pomaga w tworzeniu bibliografii jak i wszelkich innych spisów. Sprawy te są ostatnio bardzo zautomatyzowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.