Najbogatsi na świecie

Większość z nas ogląda piłkę nożną, koszykówkę, czy też boks, ale najbogatszym sportowcem jest golfista. Tiger Woods bo, o nim mowa jest znany nie tylko fanom golfa.

Od wielu lat zarabia miliony a jego zarobki wciąż rosną. W roku 1996 zarobił 13 milionów dolarów, w 2000 roku zarobiła za sezon już 49 milionów za sezon. W 2006 na jego konto wpłynęło bagatela 98 941 827 dolarów.

Woods w poprzednim sezonie zwyciężył w 11 turniejach PGA Tour i w dwóch należących do Wielkiego Szlema: U.S.PGA Championship i British Open. Większą część jego zarobków stanowią jednak nie premie za wygrane, ale profity z umów od sponsorów, reklam w telewizji i prasie. W ten sposób zarabia rocznie ponad 80 milionów dolarów. Począwszy od roku 1996 Tiger Woods zarobił ponad 646 milionów dolarów. dolarów tej kwoty 77 milionów pochodzi z premii za wygrane turnieje. Wybiegając w przyszłość, jeżeli Tiger będzie w podobnej formie przez najbliższe kilka lat, co jest bardzo prawdopodobne, w 2010 jako pierwszy sportowiec w historii przekroczy granicę 1 miliarda dolarów. Zarobki najlepszych golfistów są naprawdę wysoki, a lista milionerów wśród profesjonalnych graczy jest bardzo długa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.