Golf - Odpowiednie zachowanie

Zawsze należ punktualnie zjawiać się na pierwszym tee. Przed każdym uderzeniem gracz się koncertuję, dlatego nie należy go rozpraszać gracza, gdy ten szykuję się do uderzenia. Zachowanie ciszy i spokoju oraz odległości 2 metrów poza zasięgiem wzroku gracza to podstawa. Każdy najmniejszy hałas lub zauważony kątem oka ruch osób znajdujących się w pobliżu może spowodować dekoncentracje a co za tym idzie źle wykonane uderzenie. Podczas pobytu na terenie klubu należy być uprzejmym i nie zachowywać się w sposób utrudniający grę innym zawodnikom. Jakikolwiek hałas z terenu znajdującego się w pobliżu pola np. parkingu może przeszkodzi graczom znajdującym się poza zasięgiem naszego wzroku.

Rozmowy, gwizdanie, trzaskanie drzwiami, czy muzyka dochodząca z samochodów na parkingu, może być dekoncentrująca dla osób znajdujących się na polu.

Szanując innych golfistów, należy zachowywać się cicho, a jedynym wyjątkiem jest krzyknięcie FORE!

Nie należy zasłaniać innym graczom piłki lub linii gry cieniem swoim ani torby.

Na greenach może dojść do takiej sytuacji należy wtedy umieścić monetę tuż pod piłką. Jeśli moneta znajduje się na linii puttu innego gracza należy oddalić ją prostopadle na odległość jednej lub dwóch długości głowic puttera. Gdy możemy już umieścić piłkę na swoje miejsce w odwrotnym kierunku odmierzamy odległość i stawiamy tam piłkę. Pomagamy również szukać piłki innego gracza. Maksymalny czas na odnalezienie to 5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.