Golf - Opanowanie i maniery

Golf to gra potrzebująca cierpliwości i opanowania. Podczas gry nie należy zachowywać w prowokacyjny sposób. Nie zależnie od tego czy wygrywamy czy przegrywamy nie powinniśmy zanadto pokazywać swoich uczuć. Niegrzeczne gesty, uwagi są niedopuszczalne. Nie należy stosować jakichkolwiek sztuczek celu zdekoncentrowania rywala jest nie dopuszczalne.

Szacunek dla rywala jest konieczny do prawidłowego przebiegu rozgrywki. Nie mile widziane jest także podpowiadanie lub udzielanie rad rywalom. Na uwagi przyjdzie czas po zakończeniu rozgrywki. Nasze zachowanie na polu ma duży wpływ na naszą opinię. Nie odpowiednie zachowanie może spowodować, że zawodnicy nie będą chcieli z wami grać.

Każdy kto bierze udział w rywalizacji pracuje na swój wizerunek. Gdy deklarujemy swój udział w zawodach to zawsze stawiamy się punktualnie i nie rezygnujemy. Jedynym wytłumaczeniem może być choroba lub kontuzja. Grać należy do końca bez względu na pogodę, wynik ani formę jaką prezentujemy. Chcąc brać udział w turniejach trzeba umieć prowadzić zapisy wyników. Prowadzimy je skrupulatnie.

System handicapów powinien być prowadzony w sposób uczciwy i umożliwiający wyrównaną grę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.