Poznań należy do tych ośrodków, w których można oddawać się grze w golfa

Poznań jest miastem, w którym nie brakuje rozrywek. Tutaj istnieje wiele form spędzania wolnego czasu. Przykładowo można też pograć w golfa. Wcześniej nie było to możliwe, ale od niedawna działa w tym ośrodku pole golfowe oraz klub golfa, w którym można nauczyć się tej eleganckiej gry i oddawać się relaksowi.

Poznań zasługiwał na dobre pole golfowe i prężnie działający klub golfowy. Wreszcie to się stało. Już nie trzeba jeździć do innych miejscowości. Jak na stolicę Wielkopolski, czołowe miasto Polski i ośrodek pretendujący do miana nowoczesnego, Poznań daje już możliwość gry w golfa.

Nie ma zgodności co do tego, gdzie narodził się golf. Część źródeł podaje starożytne Chiny, inne wspominają o kulturze Celtów. Zabawę przypominającą golfa znano również w średniowiecznej Europie, ale zamiast umieszczania piłeczki w dołku starano się ją uderzać tak, żeby doleciała do ustalonego punktu.

Oficjalnie golf narodził się w XV wieku w Szkocji. Wzmianka dotyczy tego, że ówczesny król Jakub III Stuart zakał gry w golfa, ponieważ odciągała ona ludność od ćwiczeń wojskowych (kraj znajdował się w stanie wojny). Zakaz zniesiono dopiero pół wieku później (dokonał tego syn Jakuba III).

Pierwsze pole golfowe zorganizowano w 1552 roku w St. Andrews. Obiekt istnieje do dziś. To właśnie golfiści z tego klubu stworzyli pierwsze zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.