Sprzęt do golfa - charakterystyczne kije, wózki i inne.

Niejeden polski klub golfowy przeżywa napływ nowych członków chętnych do poszerzania swoich zdolności w tej elitarnej grze. Golf Mazury pociąga nas ponieważ zwykle nasuwa skojarzenia z wyższymi klasami społeczeństwa, które po prostu stać na to, żeby w ciągu roku wydać nawet kilkanaście tysięcy złotych na profesjonalny sprzęt do gry. Poza tym z tym sportem wiąże się niewątpliwie pewien rytuał i specjalna etykieta, która nakazuje graczom odpowiednie zachowanie.

Jeśli zatem w naszej okolicy znajduje się pole golfowe Mazury i mamy trochę wolnego czasu i nadmiar pieniędzy, możemy spróbować swoich sił w tymże sporcie. Jeśli chcemy być pełnoprawnymi graczami, to potrzebny będzie nam klub golfowy, do którego musimy się zapisać. Możemy wtedy w pełni korzystać z pola golfowego. Podczas gry ważny jest oczywiście profesjonalny sprzęt do golfa, taki jak wózki, kije oraz odpowiedni strój. Najlepiej koszulka polo, wygodne spodnie oraz buty, które zapewnią dobrą przyczepność do podłoża i będą wytrzymałe. Moda golfowa jest zresztą wszystkim znana i w każdym dobrym sklepie ze sprzętem znajdziemy też niezbędne części garderoby. Darujmy sobie dresy, spodnie bez paska czy koszulki T-shirt.

Kiedy już jesteśmy na polu i gramy, musimy powstrzymać się od rozmówi i spacerowania, kiedy nasz przeciwnik przygotowuje się do uderzenia. Musimy pamiętać, że piłki wolno szukać najwyżej przez 5 minut, a i zawsze trzeba drugiemu graczowi pomóc w szukaniu zguby. Ponadto każdy klub ma też wiele swoich zasad, z którymi należy się zapoznać, przed rozpoczęciem gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.