Prace dyplomowe - dobór rodzaju papieru.

Na ocenę pracy dyplomowej ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim liczy się treść tekstu. Osoba zobowiązana do wystawienia oceny musi mieć pewność, że autor pracy dyplomowej posiada odpowiedni zasób wiedzy, aby nadać mu tytuł licencjata, czy magistra. Druga kwestia, to walory estetyczne, które również w znaczący sposób mogą mieć wpływ na jakość prac dyplomowych. Zawiera się w tej kwestii nie tylko przejrzystość tekstu, oprawa oraz materiał.

Oczywiście nie istnieją pisane zasady, jak pod względem estetycznym powinny wyglądać prace dyplomowe. Nie ma też, co przesadzać i tworzyć wymyślnych upiększeń. Warto zadbać o przejrzystość, jak również solidną, schludną oprawę. Należy się zastanowić jaki materiał zostanie wykorzystany do oprawy oraz jaki rodzaj papieru okaże się najlepszy do wydruku naszej pracy dyplomowej.

W przypadku doboru papieru musimy się zastanowić, co właściwie zawiera się w naszej pracy. Jeśli nie jest on wzbogacony o żadne wykresy, tabele, czy inne elementy graficzne, nie ma co przesadzać i tracić pieniądze na wymyślne rodzaje materiału papierniczego. Natomiast w przeciwnym wypadku warto inwestować w papiery uszlachetniane, specjalne do wydruku zdjęć, kolorowych wykresów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.